23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - podsumowanie
Sierpień
7
2017

Wielkim sukcesem zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla lekkoatletów AZS UMCS Lublin, którzy z sześcioma medalami zwyciężyli w klasyfikacji medalowej oraz klasyfikacji punktowej. Po jednym medalu zdobyli zawodnicy KS Agros Zamość oraz MKS Agros Chełm.

Pierwszy medale dla klubu z Lublina zdobyły podopieczne Trenera Roberta Kozłowskiego. Brązowy medal zdobyła Kinga Knez, która posłała młot na odległość 52.93 m. Bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kufel, która zwyciężyła z przewagą ponad 2 metrów nad drugą zawodniczką. Swój najlepszy rezultat osiągnęła w trzeciej próbie – 62.28 m.

Chwilę później po srebrny medal pobiegła Wiktoria Drozd, która przebiegła dystans 400 metrów w czasie 56,20 s. i minimalnie przegrała z pierwszą Małgorzatą Osiecką (56.10 s.).

W finale dysku mężczyzn zwyciężył Jakub Lewoszewski. Zawodnik KS Agros Zamość w szóstej próbie rzucił dyskiem na odległość 58.67 m. i sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski.

W konkursie trójskoku mężczyzn złoty medal zdobył Bartosz Leszczuk. Zawodnik AZS UMCS Lublin już w pierwszej próbie przy lekko sprzyjającym wietrze (+0,7) uzyskał odległość 14.18 m, która pozwoliła mu zwyciężyć. Wynik ten jest jego nowym rekordem życiowym.

Na zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mogliśmy oglądać aż trzy medale w sztafetach 4x400 metrów. Wśród kobiet zacięty bój o srebrny medal stoczyły sztafety MKS-u Agros Chełm i AZS-u UMCS Lublin, ostatecznie z czasem 3:53.53 wcześniej linię mety pokonała zawodniczka z Chełma i to one mogły się cieszyć z drugiego miejsca. Skład sztafety: Katarzyna Maciejewska, Aleksandra Ziętko, Agata Wasiluk oraz Paulina Zielińska. Sztafeta z Lublina wystąpiła w składzie: Justyna Dziedzic, Monika Paśnik, Iga Iwanek i Wiktoria Drozd. Czas dziewczyn – 3:53.68

Męska sztafeta 4x400m AZS-u UMCS Lublin w składzie: Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko, Krzysztof Hołub oraz Mikołaj Kotyra zdeklasowala rywali i pewnie sięgnęła po złoty medal.  Czas chłopaków – 3:22.44.