Nasi też tam byli

25. Mistrzostwa Europy U20 w szwedzkim Borås.

18 – 21 lipiec 2019 r.

Osiągnięcia reprezentantów z klubów woj. lubelskiego:

Krzysztof Hołub AZS UMCS Lublin (trenerzy: Marek Jaros i Grzegorz Hołub) był trzeci w swojej serii eliminacyjnej z wynikiem 52.96 (13. czas rundy).

- W półfinale Krzysztof uzyskał 11. czas półfinałów a wynikiem 52.34 poprawił rekord życiowy w biegu 400 m przez płotki.

***

- W eliminacjach rzutu dyskiem (1.75 kg) przy minimum kwalifikacyjnym 59.00 uzyskanym tylko przez trzech zawodników, do finału zakwalifikował się Jakub Lewoszewski KS Agros Zamość – trener Krzysztof Kęcki (56.36, 7. wynik konkursu).

- W finale zawodnik Agrosu Zamość rzucił dalej 57.63 m i zajął siódme miejsce. Rok wcześniej w Tampere był 16. (56.42)

***

Sztafeta 4x400 m kobiet – w składzie Aleksandra Formella, Paulina Zielińska (MKS Agros Chełm/trener Damian Leszczyński), Sara Neumann i Aleksandra Wsołek – zakwalifikowała się do finału z trzecim czasem (3:39.40).

Niestety Paulina w finale nie wystąpiła i szkoda, ponieważ biało-czerwone z czasem 3:37.13 zdobyły brązowy medal (Paulina też otrzymała). Złoto zdobyły Brytyjki rezultatem 3:33.03 min

***

Reprezentacja Polski zdobyła w Borås sześć medali (jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe) i zajęła 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. W zestawieniu punktowym z dorobkiem 67 oczek uplasowali się na dziewiątym miejscu. Najlepszą reprezentacją – w obu klasyfikacjach – okazała się Wielka Brytania.

***

Kolejna edycja mistrzostw Europy U20 odbędzie się między 15 i 18 lipca 2021 roku w Tallinnie. Stolica Estonii będzie gospodarzem juniorskiego czempionatu po 10 latach przerwy.