3 medale olimpijskie dla Lubelszczyzny !!!
Sierpień
7
2021

Wspaniałe 32 Igrzyska Olimpijskie  w Tokio w wykonaniu reprezentantów AZS UMCS Lublin. W ciągu tygodnia reprezentanci naszego województwa zdobyli aż 3 medale olimpijskie. Sukces niewiarygodny ze względu na to, że ostatni medal olimpijski w lekkiej atletyce wywalczony przez lekkoatletę z Lubelszczyzny miał miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku i wywalczył go Leszek Dunecki w słynnej sztafecie 4x100m. Teraz mamy 3 medale w tym złoty, srebrny i brązowy.

Lokaty zawodników z Lubelszczyzny (wszyscy z AZS UMCS Lublin):

Złoty medal

Sztafeta miesza 4x400m biegnącej w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty‑Ersetic, Kajetan Duszyński. W eliminacjach awans do finału wywalczyli Dariusz Kowaluk ( wychowanek Żak Biała Podlaska),  Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin) w eliminacjach sztafeta ustanowiła nowy rekord olimpijski poprawiony w finale.

Srebrny medal

4x400m Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart‑Witan, Małgorzata Hołub‑Kowalik (AZS UMCS Lublin), Justyna Święty‑Ersetic. Czas 3:20.52 to nowy rekord Polski