34. PZLA Mistrzostwa Polski U23 - Podsumowanie
Lipiec
4
2017

W dniach 1-2 lipca w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 23. W klasyfikacji punktowej oraz medalowej z naszego województwa najlepiej wypadł Klub Sportowy Agros Zamość, który może pochwalić się zdobyczą czterech medali. Świetnie zaprezentował się Dominik Kopeć, który wygrał bieg na 100 metrów oraz 200 metrów. Trzecie złoto zdobył wraz z kolegami w sztafecie 4x100 metrów, pokonując drugi zespół o 0.01 s. Skład sztafety: Dawid Muzyczuk, Cezary Mirosław, Marcin Talacha, Dominik Kopeć.

W biegu na 100 metrów kobiet brązowy medal zdobyła Magdalena Wronka, która przebiegła ten dystans w czasie 11,89 s.

W biegu na 5000 metrów drugie miejsce z czasem 17:11.08 zajęła Weronika Pyzik (LKS Znicz Biłgoraj), która do końca walczyła o zwycięstwo z Aleksandrą Hołdą (AWF Warszawa). Czwarta w tym biegu była zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Pawłowska.

W konkursie skoku wzwyż mężczyzn na trzecim miejscu podium stanął Bartłomiej Bedeniczuk. Zawodnik AWF Biała Podlaska pokonał poprzeczką zawieszoną na wysokości 204 cm. Na czwartym miejscu z wynikiem 195cm konkurs zakończył Grzegorz Kutrzepa (AZS UMCS Lublin).