6 miejsce Piotrka Tarkowskiego podczas ME U23
Lipiec
10
2021

Podczas odbywających się w Tallinnie (Estonia) 13 Mistrzostw Europy U23 zawodnicy z Lubelszczyzny startowali w pierwszych dwóch dniach. Z pięcioosobowej reprezentacji najlepsze miejsce zajął Piotr Tarkowski AZS AWF Biała Podlaska, który wynikiem 7.57 zajął 6 miejsce. Dzień wcześniej podopieczny trenera Tadeusza Makaruka w eliminacjach zajął 6 miejsce ale uzyskał wynik to 7,69.

Bardzo dobry występ Krzysztofa Hołuba w biegu na 400 m przez płotki, który w czwartek w eliminacjach zajął 2 miejsce uzyskując rezultat zbliżony do rekordu życiowego 51.02 by następnego dnia w półfinale uzyskać czas 50.89. To nowy rekord życiowy oraz własny poprawiony rekord Lubelszczyzny. Uzyskany wynik niestety nie dał awansu do finału (zabrakło około 0,20s).

Inni zawodnicy z naszego województwa zakończyli swoją rywalizację w eliminacjach.  Jedyna kobieta w reprezentacji z Lubelszczyzny Weronika Muszyńska AZS UMCS Lublin w rzucie dyskiem zajęła 15 miejsce uzyskując rezultat 48.48. O oczko wyżej na 14 miejscu rywalizację w eliminacjach zakończył Jakub Lewoszewski Agros Zamość, który wynikiem 54.28 zajął 14 miejsce. Szymon Żywko AZS UMCS Lublin w swoim biegu eliminacyjnym na 1500m zajął 9 miejsce uzyskując czas 3:55.39 (30 miejsce).