Angelika Mach Mistrzynią Polski w półmaratonie !!!
6
2020

Mistrzostwa Polski w półmaratonie 2020

Rewelacyjne zwycięstwo Angeliki Mach z AZS UMCS Lublin!

W dniu 4 września 2020 r. w ramach 5. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego w Bydgoszczy zostały rozegrane 29. Mistrzostwa Polski w półmaratonie, w których rewelacyjnie spisała się Angelika Mach z AZS UMC Lubli zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski – trener Jacek Kostrzeba!!! Wśród mężczyzn trenujący na swoich planach Damian Świerdzewski z AZS AWF Biała Podlaska zajął wysoką 6. pozycję.

Ze strony PZLA

W biegu kobiet tylko przez pierwsze okrążenie Monika Jackiewicz dotrzymywała kroku faworytce, Angelice Mach. Lublinianka wygrała z przewagą ponad dwóch minut ustanawiając czasem 1:13:58 rekord życiowy (poprzedni 1:15:19). Jackiewicz osiągnęła 1:16:10 poprawiając się aż o 3 minuty 45 sekund. Brązowy medal zdobyła Joanna Dorociak, trzykrotna medalistka mistrzostw Europy w… wioślarstwie. W swym drugim półmaratonie w krótkiej karierze biegowej (12 miesięcy od pierwszego startu w zawodach lekkoatletycznych) osiągnęła czas 1:17:29 (w debiucie – 1:26:04).

Angelika Mach dotychczas miała w dorobku cztery brązowe medale mistrzostw Polski seniorów (10.000 m i 5 km).

Pełne wyniki:   MP Półmaraton 2020

- Warto pamiętać, że Angelika Mach rozpoczynała swoją karierę biegową w Zniczu Biłgoraj, pod kierunkiem trenera Mieczysława Jamroza.