Angelika Mach z medalem Mistrzostw Polski w biegu na 10 000  metrów
Kwiecień
30
2017

Angelika Mach z medalem Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów

29 kwietnia w Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów. Rewelacyjnie spisała się Angelika Mach (AZS UMCS Lublin), która zdobyła brązowy medal z czasem 34.23.43. Jest to trzeci brąz z rzędu w tych zawodach zawodniczki z Lublina. W biegu Pań zwyciężyła Katarzyna Rutkowska (KS Podlasie Białystok) z czasem 33:42.49, druga na mecie była Iwona Bernardelli  - 33:48.47.

W biegu mężczyzn wystartowało czterech zawodników z naszego województwa i wszyscy wracają do domu z nowymi rekordami życiowymi na tym dystansie. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik), który z czasem 30:07.89 zajął 11 miejsce.

Jako 24-ty metę przekroczył Damian Świerdzewski (AZS AWF Biała Podlaska) z czasem 31:22.28,  na 27 pozycji ukończył bieg Jarosław Bimkiewicz (AZS UMCS Lublin), którego czas na mecie wyniósł: 31:43.72, a na 29 miejscu z czasem 32:19.67 był Tomasz Mydlak (MKS Agros Chełm).

Wśród mężczyzn triumfował Arkadiusz Gardzielewski (WKS Śląsk Wrocław), jego czas - 29:09.16, drugi był Adam Nowicki (MKL Szczecin) -  29:18.32, a trzeci na mecie zameldował się  Dawid Malina (TL ROW Rybnik) – 29:27.10