AZS UMCS Klubowym Mistrzem Polski !!!
Listopad
3
2019

Fantastyczna wiadomość pojawiła się na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.  AZS UMCS Lublin został klubowym Mistrzem Polski w 2019 roku. Po wielu wysokich miejscach podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz w zawodach międzynarodowych okazało się, że to właśnie AZS zdobył najwięcej 2720 punktów. Za lubelskim klubem uplasowały się: KS Podlasie Białystok, AZS AWF Warszawa, AZS AWF Katowice. Sklasyfikowano 381 klubów.

To jest pierwsze zwycięstwo w tak prestiżowej rankingu.

Do punktacji liczyły się m.in. Mistrzostwa Świata Seniorów, Drużynowe Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Europy U23, Mistrzostwa Europy U20, Mecz U18 oraz zawody ogólnopolskie: Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Makroregionu Młodzików jak również starty w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Drużynowe Mistrzostwa Seniorów.

Gratulacje dla AZS UMCS Lublin!!!

Wielokrotnie sukcesy poszczególnych zawodników opisywane były na stronie LOZLA. Poniżej trenerzy, którzy przyczynili się do tych sukcesów: Henryk Adamowicz, Edmund Antczak, Mirosław Barszcz Marek Chmielewski, Paweł Danielczuk, Dariusz Dzido, Beata Hołub, Marek Jakubowski, Marek Jaros, Urszula Jaros, Krzysztof Kęcki, Piotr Kitliński, Witold Kopron, Robert Kozłowski, Stanisław Marmur, Piotr Maruszewski, Jolanta Tustanowska, Paweł Stempel, Witold Suski, Leszek Wojciechowski, Michał Woliński, Marek Szaniawski, Wojciech Szymaniak, Dariusz Szymczuk, Izydor Wiejak, Jerzy Wierciński, Tomasz Żmuda,