AZS UMCS Lublin Drużynowym Mistrzem Polski do lat 20!
Wrzesień
19
2017

16 września w Radomiu, juniorzy AZS UMCS Lublin wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski do lat 20 w sezonie 2017. To historyczny sukces tego klubu w tej kategorii wiekowej. Dwa lata temu zawodnicy zajęli 5 miejsce, a rok temu otarli się o podium zajmując 4 miejsce, a w tym roku okazali się bezkonkurencyjni. Lekkoatleci z Lublina wyprzedzili drugie Podlasie Białystok o 33 punkty. Najlepszymi zdobyczami punktowymi dla klubu mogą pochwalić się Szymon Mazur(wypożyczenie), który w pchnięciu kulą zdobył 174 punkty za wynik 19,50 metra, Michał Sierocki, który w biegu na 110 metrów przez płotki uzsykał czas 14,28 sekund i dorzucił 160 punktów do punktacji klubowej, 158 punktów zdobyła Aleksandra Kufel za wynik 61.94 metra w rzucie młotem o wadze 3kg.