Halowe Mistrzostwa Polski u20 i u18 - wyniiki
Luty
12
2018

Halowe Mistrzostwa Polski u20 i u18 już za nami, a podczas nich wiele fantastycznych chwil związanych z zawodnikami naszego województwa. Pierwszego dnia zawodów mogliśmy oglądać wspaniały konkurs zawodnika AZS UMCS Lublin - Jakuba Hołuba, który zdeklasował swoich rywali i pewnie zwyciężył w konkursie do lat 18. Podopieczny Dariusza Szymczuka w drugiej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 206 cm i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Drugi, Jakub Pająk skoczył 195 cm.

Szczęśliwy z Torunia wraca także Piotr Tarkowski (AWF Biała Podlaska). Podopieczny Tadeusza Makaruka zwyciężył w konkursie skoku w dal u20, ustanawiając swój nowy rekord życiowy.  Piotr podchodząc do ostatniej próby plasował się na drugiej pozycji w konkursie, ale skok na odległość 7.53 m. pozwolił mu wskoczyć na pierwsze miejsce w konkursie, spychając tym samym Bartosza Gąbkę (7.25m) na drugą lokatę.

Trzeci dzień mistrzostw przyniósł Agrosowi Zamość dwa brązowe medale. Pierwszy krążek zdobyła Wiktoria Łuczak w konkursie pchnięcia kulą (3kg) u18. Zawodniczka Agrosu w pierwszej próbie pchnęła na odległośc 14.05 m, w kolejnych pchała już nieco bliżej i ostatecznie to wynik z pierwszej kolejki pozwolił Wiktorii stanąć na podium. O lekkim pechu może mówić Monika Romaszko, która w biegu finałowym 60 metrów przez płotki u18 uzyskała czas 8,70 s. W takim samym czasie ten dystans przebiegła pierwsza oraz druga zawodniczka, także do złotego medalu zabrakło niewiele.

W konkursie trójskoku do lat 20 mogliśmy oglądać dalekie skoki Bartosza Leszczuka (AZS UMCS Lublin). Bartek dopiero w trzeciej próbie oddał ważny skok i od razu ponad 14-metrowy, pierwsze dwie próby były spalone. W ostatnim skoku zawodnik z Lublina skoczył na odległość 14.26 m. i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Wynik ten pozwolił mu wskoczyć na drugie miejsce w konkursie i tym samym Bartosz może cieszyć się ze srebrnego medalu Mistrzostw Polski.

Wiele emocji dostarczył nam Michał Sierocki (AZS UMCS Lublin), który zdobył złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki wśród mężczyzn do lat 20. W eliminacjach uzyskał drugi czas (7,95 s.), szybszy był Michał Wilk z Warszawy, który przebiegł ten dystans w czasie 7,91 s. W finale przeżyliśmy chwilę grozy po tym jak starter odgwizdał falstart, Michał wywrócił się na pierwszym płotku. Na szczęście zawodnik wyszedł z tego cało. Ta sytuacja jeszcze bardziej go pobudziła i w powtórzonym biegu podopieczny Piota Kitlińskiego nie dał szans swoim rywalom i pewnie wygrał. Michał uzyskał czas 7,88 sekund i jest to teraz jego nowy rekord życiowy.

W konkursie skoku o tyczce złoty medal zdobyła Milena Lipińska (AZS UMCS Lublin), która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 370 cm. Zawodniczka z Lublina była bezbłędna na niższych wysokościach i wszystkie pokonywała w pierwszych próbach. Pozwoliło jej to zostać wyżej sklasyfikowaną od drugiej Maji Szymanek, która także skoczyła 370 cm i sięgnąć po tytuł Mistrzyni Polski u20.

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS Lublin zajął wysokie drugie miejsce. KS AZS-AWF Biała Podlaska z jednym złotym medalem uplasowała się na 31 miejscu, dwa brązowe krążki dały Agrosowi Zamość 74 miejsce w klasyfikacji.