II Mityng Kwalifikacyjny LOZLA - Wyniki
Maj
23
2018

20 maja w Lublinie odbył się II Mityng Kwalifikacyjny LOZLA, jednocześnie rozegrana została też pierwsza runda eliminacyjna Drużynowych Mistrzostw Polski u20. Podczas zawodów padło sporo wartośćiowych wyników, a na uwagę sczególnie zasługują rezultaty jakie uzyskali Dominik Kopeć (KS Agros Zamość) i Martyna Kotwiła (RTL ZTE Radom).

Zawodnik z Zamościa przebiegł dystans 100 metrów w czasie 10,29 s (+0,4 m/s). Wynik ten jest lepszy od wskaźnika PZLA na Mistrzostwa Europy w Berlinie, który wynosi 10,35 s. Niestety były to zawody I klasy i podopieczny Andrzeja Gdańskiego będzie musiał potwierdzić swoją dobrą dyspozycję na mityngu klasy MM. Czas jaki uzyskał Dominik w niedzielnych zawodach jest lepszy od jego poprzdniego rekordu życiowego o 0,08 s.!

Minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie zrobiła również Martyna Kotwiła. 19-letnia sprinterka z Radomia pokonała dystans 200 metrów w znakomitym czasie - 23,27 s.(+0,2), poprawiając swój rekord życiowy o 0,56 sekundy! Czas Martyny oczywiście jest lepszy także od wyznaczonego minimum na Mistrzostwa Świata U20, które odbędą się w Tampere (Finlandia).

Podczas mityngu odbył się także dodatkowy bieg na 300 metrów, w którym zwyciężył Andrzej Jaros (AZS UMCS Lublin). Zawodnik z Lublina pokonał ten dystans w znakomitym czasie - 33,48 s. "Jestem zadowolony. Biegło się super, nowa bieżnia na prawdę nosi. Było to dla mnie idealne przetarcie przed 400 metrami." - powiedział nam Andrzej po zakończonym biegu. Drugi na metę przybiegł Cezary Mirosław, który uzyskał także bardzo dobry rezultat - 34,04 s. Obu zawodników zobaczymy w weekend na dystansie 400 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się również w Lublinie.