Lekkoatleci AZS UMCS Lublin ze srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski!
Wrzesień
4
2017

3 września w Jeleniej Górze odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć najlepszych klubów w Polsce, które rywalizowały w 24 konkurencjach (12 kobiecych i męskich). Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa dla klubu AZS UMCS Lublin, który został wicemistrzem Polski gromadząc 146,5 pkt. Klub z Lublina wyprzedziła tylko ekipa AZS AWF Warszawa, która broniła tytułu. 8 miejsce zajął Agros Zamość, który zgromadził 74 punkty.

9 MKL Toruń 66,0

Dla AZS-u UMCS Lublin swoje konkurencji wygrali: Karolina Kołeczek w w biegu na 110 metrów przez płotki, Paulina Guba w konkursie pchnięcia kulą, Tomasz Jaszczuk w skoku w dal oraz Michał Kitliński w biegu na 800 metrów i tym samym dołożyli 9 punktów do dorobku punktowego klubu z Lublina.

Drugie miejsce zajęli płotkarze - Michał Sierocki na dystansie 110 metrów oraz Michał Jabrzyński na 400 metrów, a także sztafeta żeńska 4 x 100 metrów (Patrycja Malus, Elżbieta Jaroszewicz, Natalia Pietruczuk, Małgorzata Kołdej) oraz sztafeta męska 4 x 400 metrów (Michał Jabrzyński, Maciej Hołub, Michał Kitliński, Andrzej Jaros).

7 punktów za trzecie miejsce dorzucili: Mateusz Mikos w pchnięciu kulą, Andrzej Jaros w biegu na 400 metrów, Paulina Pawłowska na 1500 metrów kobiet oraz na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn - Sebastian Smoliński.

Dla Agrosu Zamość najwięcej punktów zdobył Norbert Kobielski, który wygrał konkurs skoku wzwyż, 8 punktów za drugie miejsce zdobyła Aleksandra Nowakowska w skoku wzwyż  , trzecie miejsce i 7 punktów zdobyła żeńska sztafeta 4x100 metrów w składzie: Aleksandra Sowa, Karolina Pyś, Magdalena Wronka oraz Klaudia Wojtunik.