Medaliści Halowych Mistrzostw Europy oraz Polski  w kategoriach wiekowych w LA
26
2021

Medaliści Halowych Mistrzostw Europy oraz Polski w kategoriach wiekowych w LA

Halowe Mistrzostwa Europy

W dniach 4-7 marzec 2021 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy. Bardzo dobrze wystartowali na tych zawodach zawodnicy reprezentujący Polskę zdobywając 10 medal (1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe).

W Mistrzostwach Europy uczestniczyli zawodnicy z klubów lubelskich zdobywając medale.

Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin) wywalczył srebrny medal w biegu na 1500m 3:38,06

a brązowy medal sztafeta 4 x 400 m w składzie, której biegła Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin).

***

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

W dniach 20 – 21 luty 2021 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, w których przedstawiciele klubów z woj. lubelskiego zdobyli po siedem medali w każdej z tych grup.

Medale w Seniorach

Złoto - Karolina Kołeczek AZS UMCS Lublin 60 m ppł – 7,96 PB, trener Piotr Maruszewski

Złoto – Marcin Lewandowski AZS UMCS Lublin 1500 m – 3:40,14, tr. Tomasz Lewandowski

Srebro – Izabela Jastrząb MKS Agros Chełm 200 m – 23,88 a el. 23,80 PB, tr. Damian Leszczyński

Srebro – Karol Hoffman AZS UMCS Lublin trójskok – 16.05 SB, tr. Michał Łukasiak

Srebro – AZS UMCS Lublin 4 x 400 m mix – 3:26,59, tr. Marek Jaros

w składzie: Cezary Mirosław, Wiktoria Drozd, Maciej Hołub, Agata Wasiluk

Brąz  - Małgorzata Hołub – Kowalik AZS UMCS Lublin 400 m – 52,86, tr. Zbigniew Maksymiuk

Brąz – Szymon Żywko AZS UMCS Lublin 3000 m – 8:07,52 PB  tr. Mirosław Barszcz

Młodzieżowcy U23

złoto – Szymon Żywko AZS UMCS Lublin 1500 m – 3:48,29, tr. Mirosław Barszcz

złoto - Piotr Tarkowski AZS AWF Biała Podlaska skok w dal- 7.48 SB, tr. Tadeusz Makaruk

srebro Szymon Żywko AZS UMCS Lublin 3000 m – 8:07,57, , tr. Mirosław Barszcz

srebro – Izabela Jastrząb MKS Agros Chełm 200 m – 23,88 a el. 23,80 PB, tr. Damian Leszczyński

brąz -  Damian Czarnocki AZS AWF Biała Podlaska skok w dal - 6.97tr. Tadeusz Makaruk

brąz -  Mikołaj Kotyra AZS UMCS Lublin 400 m – 48,42, tr. Marek Jaros

brąz -  Bartosz Leszczuk AZS AWF Biała Podlaska trójskok – 14.67, tr. Tadeusz Makaruk

***

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 I U20

W dniach 12-14 luty 2021 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski u18 i U20.

W zawodach uczestniczyło 31 zawodników z 8 klubów z województwa lubelskiego. W sumie nasi reprezentacji zdobyli 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy,  10 miejsc finałowych (1-6) i  20 rekordów życiowych.

***

Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters (Weteranów)

W sobotę 13.03.2021 r. w Toruniu odbyły się 30. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters (Weteranów), w których nie zabrakło i lekkoatletów z Lubelszczyzny. Medale zdobyli: