Mistrzostwa Europy do lat 23 zakończone
Lipiec
17
2017

Wczoraj zakończyły się zmagania w ramach Mistrzostw Europy u23, które odbywały się w Bydgoszczy. Nasza reprezentacja spisała się znakomicie, z dorobkiem 10 medali zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W pierwszym dniu zawodów mogliśmy oglądać Dominika Kopcia, który odpadł w półfinale biegu na 100 metrów z czasem 10.57 s. i ostatecznie zajął 18 miejsce. Zawodnik Agrosu Zamość startował także w niedzielnym biegu rozstawnym 4x100 metrów. Polska sztafeta w składzie: Karol Kwiatkowski, Przemysław Adamski, Dominik Kopeć i Eryk Hampel zajęła szóste miejsce z czasem 40.11 s.

W biegu na 5000m szóste miejsce zajęła Weronika Pyzik. Zawodniczka LKS Znicz Biłgoraj przebiegła ten dystans w czasie 16:15.84.

Czwarte miejsce wywalczyła sztafeta damska 4x100 metrów. W polskim składzie mogliśmy zobaczyć zawodniczkę Agrosu Zamość - Magdalenę Wronkę, która biegła na trzeciej zmianie i podawała pałeczkę Ewie Swobodzie, która dzielnie walczyła na ostatnich metrach, ale niestety nie dała rady doścignąc trzecich Szwajcarek. Czas polskiej sztafety - 44.21 s.

Męska sztafeta 4x400 metrów w składzie: Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk wywalczyła srebrny medal z czasem 3:04.22. W eliminacjach mogiśmy zobaczyć Cezarego Mirosława (KS Agros Zamość), który przczynił się do tego sukcesu.