Mistrzostwa Polski - Izabela Paszkiewicz po brązie w maratonie ze srebrem na Dychę!
Kwiecień
25
2021

Prawie niewiarygodne, zaledwie tydzień po mistrzostwach Polski w maratonie, w których zawodniczka AZS UMCS Lublin Iza Paszkiewicz z d. Trzaskalska (trener Marek Jakubowski) zdobyła brąz i minimum na Igrzyska Olimpijskie 2021 stanęła 24.04.2021r. w Goleniowie do rywalizacji tej samej rangi na dystansie 10 000 m na bieżni.

W trakcie 25 okrążeń była aktywna rozbijając stawkę startujących. Była blisko złota, ale na przeszkodzie stanęła je Sylwia Indeka wzorowo przygotowaną przez wychowankę Unii Hrubieszów (trenowaną przez Marka Ambrożego Kitlińskiego i śp. Andrzeja Kulczyńskiego) Marzannę Helbik z d. Ulidowska i tak to historia się toczy.

Najlepszy z mężczyzn z woj. lubelskiego Kamil Młynarz (tr. Zbigniew Biały) był siedemnasty z dobrym rekordem życiowym.

Ze strony PZLA…

Pszczynianka zaatakowała na 600 metrów przed metą. Na niebieskiej bieżni goleniowskiego stadionu wygrała w czasie 33:24.16 pokonując Izabelę Paszkiewicz (33:25.67) oraz Renatę Pliś (33:26.06), która medal zapewniła sobie po ataku na ostatniej prostej. Tuż za medalistkami finiszowała jeszcze Iwona Bernardelli (33:27.41).

35m Beata Klimek 38:28,46, (18. U23)

38m Izabela Wiercioch (obie KS AZS AWF Biała Podlaska) 41:05,30 (19. U23)

Trzy najlepsze zawodniczki w kategorii U23 to – Beata Topka (33:56.85), Kinga Królik (33:59.91) oraz Oliwia Sarnecka (34:43.84) uzyskały wyniki lepsze niż wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy młodzieżowców w Bergen (Norwegia).

Trzeci z rzędu tytuł (poprzednie wywalczył w 2019 w Białogardzie i we wrześniu ubiegłego roku w Karpaczu) mistrza Polski w biegu na 10 000 metrów zdobył Krystian Zalewski. Tydzień po maratońskim debiucie biegacz miejscowego klubu Barnim, podopieczny Jacka Kostrzeby, zwyciężył z rezultatem 29:06.39. Złoty medalista w drugiej części dystansu biegł już z przewagą nad rywalami. Drugi na mecie Patryk Kozłowski finiszował z czasem 29:22.77. Trzeci był Szymon Dorożyński – 29:32.59.

17m Kamil Młynarz SKB Kraśnik 30:52,67 PB,

51m Paweł Wysocki AZS UMCS Lublin32:34,01,

77m Paweł Grochmal AZS UMCS Lublin 34:35,59

Piąty na mecie Aleksander Wiącek zdobył złoty medal w kategorii U23. Zawodnik Startu Otwock czasem 29:45.82 poprawił rekord życiowy i wypełnił minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa Europy do lat 23 w Bergen. Medale w gronie młodzieżowców zdobyli także Bartosz Jarczok (30:03.23) oraz Mikołaj Czeronek (30:03.25).

Wypowiedzi na fb…

Izabela Paszkiewicz - W przeciągu 6 dni drugi medal Mistrzostw Polski. Oczko wyżej. Kwalifikacja na Puchar Europy na 10000 m w Birmingham. Byłam ciekawa, jak będę się czuła 6 dni po maratonie i samopoczucie było świetne. To była dobra decyzja aby dziś wystartować. Trochę musiałam poszarpać by dziewczyny pomęczyć. Ale była i fajna współpraca. Po maratonie 10000 m to przebieżka, 33.25 do CV. Pora się poobijać …

Sylwia Indeka - Mistrzostwo Polski Seniorów na 10 000m! Z rekordem życiowym 33:24 min. Wciąż w to nie wierzę! W takim mocnym składzie i z takimi utytułowanymi i doświadczonymi zawodniczkami to zaszczyt biegać. To trudny dystans - dziękuję Iza za prowadzenie (nie planowane) w trakcie biegu! Ogromnie mnie cieszy fakt że po tylu przejściach, ostatniej mojej kontuzji, ciężkich treningów są owoce naszej pracy! NASZEJ,  bo to zasługa całego mojego TEAMU!

Dziękuje przede wszystkim moim trenerom - Marzannie i Joachimowi Helbik!!! Dziękuję Eliza Megger za to, że jesteś moim zającem treningowym, psychologiem życiowym i najlepszą przyjaciółka! Dziękuje moim sponsorom, Rodzinie, przyjaciołom, kibicom oraz całemu klubowi LKS PSZCZYNA, także mojemu najpiękniejszemu miastu Pszczyna - jesteście moim paliwem do życia !!!