Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 metrów
Wrzesień
20
2020

19 września 2020 roku w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 m. Zawody rozgrywane były w kategorii kobiet i mężczyzn.  Bardzo dobry występ reprezentantek z Lubelszczyzny z AZS UMCS Lublin. Izabela Paszkiewicz zajęła 2 miejsce zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski z rezultatem 33:14.34s. To nowy rekord życiowy.  Wysokie 6 miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Angelika Mach czasem 34:35.99 W zawodach wzięło udział 24 zawodniczki.

W rywalizacji mężczyzn zgłosiło się blisko 70 zawodników. Mężczyźni rywalizowali aż w trzech seriach.  W najsilniejszej biegło 2 zawodników z Lubelszczyzny.  Bardzo dobre wysokie 4 miejsce zajął Kamil Jastrzębski SKB Kraśnik, który rezultatem 29:32.09s ustanowił nowy rekord życiowy. 20 miejsce zajął Damian Świerdzewski AZS AWF Biała Podlaska z wynikiem 31:40.75s.

Podczas zawodów rozegrano również były Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Niestety, żaden młodzieżowiec z Lubelszczyzny nie wystartował.

WYNIKI

Wynik Izabeli Paszkiewicz to 4 w historii Lubelszczyzny. Dotychczasowe rezultaty poniżej:

10 NAJLEPSZYCH W HISTORII NA 10000M KOBIET

Wynik Kamila Jastrzębskiego to 7 w historii Lubelszczyzny. Dotychczasowe rezultaty poniżej: