Wrzesień
4
2020

Artur Jendrych piąty z rekordem województwa

W pabianickim Parku Wolności 30 VIII 2020 r. zostały rozegrane 12. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km (supermaraton). Do walki o tytuł mistrza Polski na tym dystansie stanęli dwaj przedstawiciele ze Świdnika reprezentujący AZS UMCS Lublin.

Wśród panów zwyciężył Aleksandr Sorokin z Litwy, któremu przebiegnięcie stu kilometrów zajęło sześć godzin, czterdzieści trzy minuty i trzynaście sekund. Jest to aktualny mistrz świata w biegu 24-godzinnym, ustanowił w Pabianicach nowy rekord Litwy!

Na miejscu drugim uplasował się – zostając jednocześnie mistrzem Polski w biegu na 100 km – (1m MP) Dariusz Nożyński z Warszawy z czasem 6:54:17 godz.

Drugie miejsce w mistrzostwach Polski zajął Kamil Leśniak z Torunia (6:55:35),

3m Andrzej Piotrowski z WKS Wawel Kraków(7:01:00).

4m Piotr Stachyra Piast Głogów (7:15:05)

5m Artur Jendrych AZS UMCS Lublin (Świdnik) – 7:24:08 godz., rek. województwa mężczyzn

wcześniej  rekord ustanowił Jacek Baćmaga 7.47:16 Lublin 1998 10 17 Kalisz

Michał Tyburek KU AZS UMCS Lublin – DNF (nie ukończył)

Wśród kobiet gwiazdą zawodów okazała się być faworytka, Dominika Stelmach z Warszawy, której czas, 7:04:36 godz. to nowy rekord Europy!

2m Magdalena Ziółek z Józefosławia (8:23:30),

3m Milena Grabska-Grzegorczyk z Pabianic (8:31:07).

Szczegółowe wyniki zawodów:  PABIANICE 2020