Mistrzostwa Województwa Lubelskiego - wyniki
Marzec
13
2018

10 marca (sobota) w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. W klasyfikacji punktowej najlepsi okazali się zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zgromadzili 65 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Agrosu Zamość z 55 punktami, a na trzecim stopniu podium AZS UMCS Lublin. Do triumfu Tomasovii przyczynili się głównie Robert Wiatrzyk oraz Maja Jasińska, którzy wygrali swoje biegi i dołożyli do punktacji po 12 oczek. Robert z czasem 14:53 zwyciężył w biegu na 4km wśród juniorów i starszych, a Maja okazała się najlepsza w biegu juniorek młodszych na dystansie 2,5 km.

W biegu juniorek i starszych zawodniczek bezkonkurencyjna była Emilia Małek (MKS Agros Chełm). Podopieczna Marka Mazurka dobiegła na metę o ponad minutę szybciej od Łucji Skorupy (MKS Unia Hrubieszów), która zajęła drugie miejsce.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć w załączniku - Mistrzostwa Województwa Lubelskiego - wyniki