Przełajowe Mistrzostwa Polski – Kamil Jastrzębski ze srebrnym medalem
Listopad
30
2020

W sobotę 28 listopada 2020 r. w Kwidzynie na trudnej technicznie trasie, ale przy dobrej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których rewelacyjnie spisał się Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik (trener Hubert Duklanowski, wcześniej przez wiele lat Zbigniew Biały) zdobywając srebrny medal i jest to jego trzeci medal tego koloru w sezonie 2020  (za tydzień Kamil startuje w MP w maratonie)

Drugie miejsce zespołowo w rywalizacji U23 zajęły panie z KS AZS AWF Biała Podlaska a wśród nich indywidualnie wysokie 5 miejsce zajęła Beata Klimek.

W zawodach rywalizowały i młodsze grupy, w których przedstawiciele z klubów naszego województwa zajmowali dalsze miejsca.

Kamil Jastrzębski na fb

Jadąc do Kwidzyna miałem jeden cel - porządnie się zmęczyć. Bez kalkulacji, kontroli tempa i zbędnego rozmyślania - po prostu lecieć swoje. Trasa wydawała się stosunkowo szybka, a okrążenie liczyło kilometr: (ok 200m łagodny trawiasty podbieg, ok 350m twardego podłoża i jakieś 450m grząskiego piachu).

Po strzale startera zostałem trochę z tyłu i musiałem przyspieszyć żeby wysunąć się na czub stawki. Rozpędzając się objąłem prowadzenie, a na „pakę” zabrało się kilku zawodników. Czułem się bardzo dobrze, pracowałem luźno na nogach i trzymałem własny rytm. Pętle mijały na prawdę szybko. Wbiegając na czwarte okrążenie usłyszałem ”na prowadzeniu niezmiennie Jastrzębski, a tuż za nim podąża Grycko, zostało ich dwóch”.

Postanowiłem, że przypuszczę atak na 6 km i spróbuje się urwać. Na moje nieszczęście Tomek zaatakował chwilę wcześniej szarpiąc na kończącym 5-tą pętle podbiegu zyskując 4-5 metrową przewagę. Próbowałem nadrabiać stracony dystans jak tylko mogłem, ale zabrakło trochę sił w końcówce, przez co zdobyłem swój trzeci tytuł Wicemistrza Polski w tym roku

Cała zaplanowana robota zrobiona ! Teraz odpoczynek, a za tydzień walka i próba zaprzyjaźnienia się z dystansem maratonu !