Paweł Fajdek Mistrzem Świata, MalwinaKopron z brązowm medalem!
Sierpień
13
2017

Zawodnik KS Agros Zamość - Paweł Fajdek po raz trzeci w swojej karierze został Mistrzem Świata(2015 Pekin, 2013 Moskwa). Zawodnik swój najlepszy rezultat uzyskał w czwartej próbie kiedy to posłał młot na odległość 79.81 m i umocnił swoje prowadzenie w konkursie.

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) przebojem wdarła się do światowej czołówki rzutu młotem i swój bardzo dobry sezon przypieczętowała brązowym medalem Mistrzostw Świata. Zawodniczka z Lublina rzutem z pierwszej próby na odległość 74.76 m. zapewniła sobie miejsce na podium do samego końca konkursu.

W biegu maratońskim moglismy oglądać Izabelę Trzaskalską. Zawodniczka AZS UMCS Lublin w swoim debiucie na Mistrzostwach Świata zajęła 23 miejsce z czasem 2:35:03, który jest jej nowym rekordem życiowym.

W rozgrywanym w ostatni dzień mistrzostw chodzie sportowym na 50 km 22 miejsce zajął Rafał Fedaczyński, który pokonał ten dystans w czasie 3:52:11. Dla zawodnika z Lublina był to najlepszy występ na mistrzostwach rangi miedzynarodowej w karierze.

Zawodnikom i Trenerom serdecznie gratulujemy!