Podsumowanie weekendu na stadionach
Maj
23
2017

Podczas 3. Memoriału Zygmunta Szelesta bardzo dobrze spisali się sprinterzy Agrosu Zamość. Bieg na 200m wygrał Dominik Kopeć, który przy sprzyjającym wietrze (+0,6 m/s) ustanowił swoj nowy rekord życiowy - 20.94 s. Zawodnik z Zamościa wypełnił minimum na Mistrzostwa Europy U23, które wynosi 21,20 s.
W biegu na 100 metrów kobiet drugie miejsce zajęła Magdalena Wronka, ulegając tylko Marice Popowicz. Podopieczna Marka Jarosa przebiegła ten dystans w czasie 11,87 s.Wskaźnik PZLA na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23 na tym dystansie wynosi 11.75 s.

Podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski AZS, które odbywały się w Łodzi mogliśmy oglądać dalekie rzuty Malwiny Kopron. Zawodniczka AZS UMCS Lublin po raz pierwszy w swojej karierze przekroczyła granicę 73 metrów i z wynikiem 73.29 m. zwycięzyła konkurs rzutu młotem. Zawodniczka z Lublina awnasowała na siódme miejsce w światowych tabelach.

W biegu na 200 metrów drugie miejsce zajęła Małgorzata Kołdej (na zdjęciu poniżej), która przy dozwolonym wietrze (+1,8 m/s) uzyskała czas 23,69 s. Jest to nowy rekord życiowy zawodniczki z Lublina.

W kapitalnej formie jest Paweł Fajdek, który umocnił się na pozycji lidera światowych tabel. 20 maja podczas mityngu w Halle zawodnik Agrosu Zamość posłał młot na odległość 82,31 m.
Fajdek pokonał w konkursie obecnego mistrza olimpijskiego - Dilszoda Nazarova o ponad 5 metrów, jego wynik 77,11 m.