Srebrny medal Dominiki Wiśniewskiej Ulfik
Maj
13
2021

Dominika Wiśniewska – Ulfik z kolejnym medalem MP w Biegach Górskich!

W sobotę 8 maja 2021 r. w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim w Stylu Anglosaskim,  które były jednocześnie kwalifikacją na Mistrzostwa Świata, i które w tym roku odbędą się w Tajlandii. Świetnie w MP zaprezentowała się lekarz n. medycznych Dominika Wiśniewska - Ulfik z SKB Kraśnik, która wywalczyła srebrny medal

Seniorzy i seniorki rywalizowali na dystansie 12,27 km, gdzie do pokonania mieli 677 metrów przewyższenia.

Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB Kraśnik, wywalczyła srebrny medal (01:00:26) przegrywając jedynie z Martyną Kantor (LKB Rudnik). Brąz wśród pań zdobyła Anna Celińska (KS Sprint Bielsko-Biała). Wśród mężczyzn zwyciężył Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik.

W kategorii chłopców U16 zwycięstwo odniósł Marcin Kusz (LKS Biłgoraj), z klubu, który wielokrotnie zdobywał medale w biegach górskich. Trenerem Marcina jest Mieczysław Jamroz.