Srebrny medal Sofii Ennaoui na HME
Marzec
7
2019

W  Glasgow (Szkocja) w dniach 1–3 marca 2019r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, w których w biało-czerwonych barwach wystąpiły dwie reprezentantki AZS UMCS Lublin. Na podium odbierając medal srebrny stanęła Sofia Ennaoui (trener Wojciech Szymaniak) za bieg na 1500 m – 4:09,30 min

4:09.43

W biegu na 100 m przez płotki wystąpiła Karolina Kołeczek, która z czasem 8,3s (rekord życiowy 8,03) zajęła 6 miejsce w czwartej serii eliminacyjnej, co nie pozwoliło na awans do półfinału, szkoda, bo była szansa nawet na medal!

W zawodach nie wystąpiła inna reprezentantka lubelskiego klubu kontuzjowana letnia mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba oraz Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, który uzyskał minimum na 60m – 6,68s, ale zrezygnował ze startu. Oceniając jego tegoroczną dyspozycję, to półfinał był pewny, a kto wie, co by było dalej…

Polska zdobyła w Glasgow - 7 medali, w tym 5 złotych. To przełożyło się na zwycięstwo biało-czerwonych w klasyfikacji medalowej. W sumie na podium stawali przedstawiciele 25 krajów.

W klasyfikacji punktowej Polska zgromadziła 72 punkty – tyle samo, co Francja, ale dzięki złotym medalom to my zostaliśmy sklasyfikowani na drugim miejscu. Wygrała Wielka Brytania – 122,5 pkt.

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)